Lokalita

Letní dětský tábor Pegas se odehrává v místě chatového tábora v obci Svojšín. Obec je přibližně 9km od Stříbra a tábor se nachází poblíž řeky Mže. Obec Svojšín se nachází v nádherném údolí řeky Mže, která protéká kopcovitým a převážně zalesněným terénem. Řeku v nížině obklopují lučiny s bohatou florou a faunou. Vidět zde můžete např. ledňáčka říčního, skorce vodního a volavku popelavou. V posledních letech je na řece vidět i velké množství divokých kachen. Místy nad řeku vystupují skalní útvary, zvláště přímo pod Svojšínem se nachází velký spilitový masiv, kde na jižních svazích najdete různé teplomilné rostliny. Svojšín je také uzlem několika turistických tras vedoucích na všechny strany, kde se nachází další zajímavé lokality v blízkém či vzdálenějším okolí. a proto nebude o výlety nouze. Velice blízko se nachází Vlčí hora u Černošíma se zbytky hradu Volfštejn. Na této hoře, bývalé sopce, je naleziště auditů a amfibolů a je zde nádherné místo rozhledu tzv. Goethova vyhlídka.

Zázemí

Chatový tábor Svojšín nabízí ubytování v chatičkách od 2 do 4 osob a v žádné chatičce nejsou palandy, takže se nemusíte o své ratolesti bát. Dále je k dipozici kvalitně vybavená kuchyň, kde se našim kuchařům bude vařit jedna báseň a o hladu určitě nebudeme. Samozřejmostí je ošetřovna a izolace plus další zařízení, vše dle platných norem a předpisů,

Sporty

Samozřejmě, že si jedeme užít bezvadné prázdniny, ale co by to bylo za prázdniny bez nějakého sportu. Chatový tábor Svojšín nám nabízí spoustu možností od volejbalu, přes fotbal a basketbal, až třeba po skok daleký. Už se těšíme!