DT Pegas

DT Pegas

O táboře

Nový web

Po táboře v roce 2023 jsme se rozhodli, že zaktualizujeme webové stránky do přívětivější podoby. Budeme se snažit postupně přidávat moderní věci, které na táborový web patří. Mějte proto prosím shovívavost nad některými nedodělky a klidně nám je napište na mail v kontaktech.

Lokalita

Letní dětský tábor Pegas se odehrává v místě chatového tábora v obci Svojšín. Obec je přibližně 9km od Stříbra a tábor se nachází poblíž řeky Mže. Obec Svojšín se nachází v malebném údolí řeky Mže, která protéká kopcovitým a převážně zalesněným terénem. Řeku v nížině obklopují lučiny s bohatou florou a faunou. Vidět zde můžete např. ledňáčka říčního, skorce vodního a volavku popelavou. V posledních letech je na řece vidět i velké množství divokých kachen. Místy nad řeku vystupují skalní útvary, zvláště přímo pod Svojšínem se nachází velký spilitový masiv, kde na jižních svazích najdete různé teplomilné rostliny. Svojšín je také uzlem několika turistických tras vedoucích na všechny strany, kde se nachází další zajímavé lokality v blízkém či vzdálenějším okolí. a proto nebude o výlety nouze. Velice blízko se nachází Vlčí hora u Černošína se zbytky hradu Volfštejn. Na této hoře, bývalé sopce, je naleziště auditů a amfibolů a je zde nádherné místo rozhledu tzv. Goethova vyhlídka.

Tábor

Tábor, který má kapacitu 100 lůžek, je v letních měsících využíván hlavně na pořádání letních aktivit pro děti. Ve dvou, tří, čtyř i pětilůžkových chatkách nacházejí děti útulné ubytování, k dispozici je velká jídelna, krytá terasa, venkovní posezení, 2 volejbalová hřiště, hřiště na minikopanou, košíkovou, prolézačky, doskočiště a mnoho prostoru na různé hry.

V táboře je studna, vodárna, čistírna odpadních vod, WC a sprchy jsou mimo chatky. Velké parkoviště a v okolí spoustu lesů a čistá řeka Mže.

Zázemí

Chatový tábor Svojšín nabízí ubytování v chatičkách od 2 do 5 osob. Dále je k dispozici kvalitně vybavená kuchyň, kde se našim kuchařům vaří jedna báseň a o hladu určitě nebudeme. Samozřejmostí je ošetřovna a izolace plus další zařízení, vše dle platných norem a předpisů.

Sporty

Samozřejmě, že si jedeme užít bezvadné prázdniny, ale co by to bylo za prázdniny bez nějakého sportu. Chatový tábor Svojšín nám nabízí spoustu možností od volejbalu, přes fotbal a basketbal, až třeba po skok daleký. Už se těšíme!

Dokončení online přihlášky

Děkujeme za vyplnění přihlášky